Porady prawne

Historia zawodu, jakim jest adwokat, sięga aż do starożytnego Rzymu, kiedy to był on przede wszystkim pojmowany jako służba publiczna. Współcześnie kancelarie adwokackie, w tym także ta, którą prowadzi mecenas Aleksander Domek, oferują klientom przede wszystkim porady prawne oraz pomoc w sprawach związanych z różnymi dziedzinami życia prywatnego i zawodowego. Kancelaria podejmuje się udzielania porad w sprawach związanych z prawem pracy, karnym, cywilnym, administracyjnym i handlowym. Oznacza to, że konsultacje prawne dotyczą takich sytuacji jak na przykład rozwód, mobbing, likwidacja spółki, czy otrzymanie spadku. Porady udzielane są zarówno osobom prywatnym, jak i firmom. Spotkania odbywają się bezpośrednio w kancelarii, ale także podczas konferencji z klientem.

Koszt porady prawnej

Cena usługi przede wszystkim zależy od rodzaju i długości trwania działań, a także wysokości wartości przedmiotu sprawy. Dziedziny, z którą związana jest sprawa oraz stopień skomplikowania zagadnienia, także wpływają na koszt udzielonej porady prawnej. Wszystkie opłaty są regulowane rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 września 2002 roku. Szczegóły dotyczące ustalonych kwot zapisane są w indywidualnej umowie. Oferowane usługi są objęte podatkiem VAT w wysokości 23%. Cena zależna jest także od tego, czy na późniejszych etapach wymagana będzie reprezentacja klienta w sądzie.

Przygotowanie do wizyty

W celu uzyskania możliwie najdokładniejszej informacji należy zgłosić się do kancelarii z pełną dokumentacją dotyczącą danej sprawy. Klient powinien także zastanowić się, czy nie dysponuje zdjęciami, e-mailami lub innymi pomocnymi w sprawie zaświadczeniami, które ułatwią zrozumienie zagadnienia. Dzięki temu adwokat ma większą szansę na pomoc dostosowaną do problemu.

Inne możliwe działania

Istnieje możliwość reprezentacji klienta w sądzie, zastępstwa procesowego oraz reprezentacji jego interesów przed różnymi instytucjami, a także organami administracyjnymi i ścigania. Kancelaria zajmuje się również sporządzaniem pism procesowych, opinii oraz oceny przedstawionych dokumentów. Możliwa jest też mediacja w sprawach karnych.

SZUKASZ INTERESUJĄCYCH INFORMACJI Z ZAKRESU PRAWA? ODWIEDŹ NASZ BLOG!

Skontaktuj się

JEŚLI POTRZEBUJESZ INDYWIDUALNEJ POMOCY PRAWNEJ LUB JESTEŚ ZAINTERESOWANY DŁUGOTRWAŁĄ WSPÓŁPRACĄ SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

ZADZWOŃ +48 794 326 888

lub

NAPISZ